34-120 Andrychów, ul. Krakowska 83
Panel klienta

Przenośniki grawitacyjne palet


Przenośniki grawitacyjne to urządzenia, które służą do przemieszczania towarów w zakładach produkcyjnych, takich jak kartony, worki czy palety. Posiadają prostą, lecz bezpieczną konstrukcję, która pozbawiona jest napędu. Z tego względu mogą być przesuwane ręcznie lub transport może się odbywać poprzez zjawisko grawitacji. W takim przypadku transporter musi być ustawiony pod odpowiednim kątem, ponieważ dzięki temu ładunki będą się prawidłowo przemieszczać. Poprzez ich wykorzystanie transport produktów przebiega w sposób płynny, wydajny i sprawny.
 
Przenośnik grawitacyjny powinien być prawidłowo zamontowany dlatego przed jego montażem należy dokładnie określić specyfikę transportowanych produktów, czyli ich wagę, kształt oraz wymiary. Od takich parametrów uzależniony jest sposób wykonania konstrukcji przenośnika oraz średnica użytych rolek z płaszczami, wykonanymi z różnych tworzyw oraz z rożnymi powłokami. Stworzone z komponentów najwyżej jakości idealnie nadają się jako przenośniki palet.
 
Na życzenie klienta wykonujemy tego typu przenośniki, które wyposażone są w ramę nośną. Wykonana jest ona na podstawie profili aluminiowych, jak i stalowych z odpowiednio dobranej wielkości, gatunku i z naniesioną odpowiednio dobraną powłoką ochroną. Nasze przenośniki charakteryzuje dopasowanie ich do transportu palet EURO, ponieważ ich konstrukcja ułatwia podanie i odbiór palet przy użyciu wózków widłowych. Grawitacyjne przenośniki palet to rozwiązanie nie tylko efektywne, ale i opłacalne, ponieważ usprawniają pracę, przyczyniając się tym samym do zwiększenia rentowności przedsiębiorstwa.
 

Niezawodne przenośniki grawitacyjne palet (Śląsk: Kraków, Katowice)

Przenośniki grawitacyjne to niezwykle pomocne w procesie produkcyjnym urządzenia. Ich prosta konstrukcja i możliwość wykorzystania zjawiska grawitacji czynią z nich doskonałe narzędzie do transportu dowolnych produktów. W ramach firmy WMC TECH, funkcjonującej na Śląsku, oferujemy wykonanie tego typu przenośnika na specjalne życzenie klienta oraz specyfiki transportowanych przez niego towarów.

Kraków czy Katowice to miasta słynące z dużej liczby zakładów produkcyjnych. W niemal każdym z przedsiębiorstw istnieje potrzeba automatyzacji pracy przy transportowaniu produktów oraz palet. Przenośnik grawitacyjny zdejmuje z pracowników obowiązek manualnego przenoszenia towarów. Umożliwia także łatwe i efektywne transportowanie palet - jego konstrukcja umożliwia bardzo łatwe podanie i odbiór palety przy pomocy wózków widłowych.

Warto zauważyć, że tego rodzaju przenośniki palet wymagają dostosowania do wagi, kształtu czy wymiarów produktów - od tego zależy ich konstrukcja oraz średnica i tworzywo, z jakiego wykonane są rolki. W przenośnikach grawitacyjnych montujemy również powłokę ochronną, jak również dbamy o to, aby wszelkie użyte komponenty charakteryzowały się najwyższą jakością i trwałością. Naszym celem jest bowiem możliwie jak największa pomoc w automatyzacji i usprawnieniu procesów zachodzących w przedsiębiorstwach naszych klientów.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem przenośników grawitacyjnych, bądź tez mają Państwo wątpliwości odnośnie ich funkcjonowania w Waszej firmie - prosimy o kontakt. Bardzo chętnie pochylimy się nad zapytaniem i doradzimy w wyborze najlepszego urządzenia.