34-120 Andrychów, ul. Krakowska 83
Panel klienta

Przenośniki grawitacyjne


Przenośniki grawitacyjne posiadają najprostszą konstrukcję, nie posiadają napędu. 

Produkty mogą być tu przesuwane ręcznie lub wykorzystywać zjawisko grawitacji (wówczas transporter musi być ustawiony pod odpowiednim kontem).

Przed montażem przenośnika grawitacyjnego zależy dokładnie określić specyfikę transportowanych produktów: ich wagę, kształt i wymiary, gdyż od tego zależy konstrukcja przenośnika oraz średnica użytych rolek z płaszczami wykonanymi z różnych tworzyw oraz z rożnymi powłokami. 

Na życzenie klienta  wykonujemy tego typu przenośnik z ramą nośną wykonaną na podstawie profili aluminiowych, jak i stalowych o odpowiednio dobranej wielkości, gatunku i z naniesioną odpowiednią powłoką ochronną.
Nasze przenośniki charakteryzuje dostosowanie ich do transportu palet EURO - ich konstrukcja ułatwia podanie i odbiór palet przy użyciu wózków widłowych.

Przenośniki grawitacyjne palet (Śląsk: Kraków, Katowice)

Przenośniki grawitacyjne to niezwykle pomocne w procesie produkcyjnym urządzenia. Ich prosta konstrukcja i możliwość wykorzystania zjawiska grawitacji czynią z nich doskonałe narzędzie do transportu dowolnych produktów. W ramach firmy WMC TECH, funkcjonującej na Śląsku, oferujemy wykonanie tego typu przenośnika na specjalne życzenie klienta oraz specyfiki transportowanych przez niego towarów.

Kraków czy Katowice to miasta słynące z dużej liczby zakładów produkcyjnych. W niemal każdym z przedsiębiorstw istnieje potrzeba automatyzacji pracy przy transportowaniu produktów oraz palet. Przenośnik grawitacyjny zdejmuje z pracowników obowiązek manualnego przenoszenia towarów. Umożliwia także łatwe i efektywne transportowanie palet - jego konstrukcja umożliwia bardzo łatwe podanie i odbiór palety przy pomocy wózków widłowych.

Warto zauważyć, że tego rodzaju przenośniki palet wymagają dostosowania do wagi, kształtu czy wymiarów produktów - od tego zależy ich konstrukcja oraz średnica i tworzywo, z jakiego wykonane są rolki. W przenośnikach grawitacyjnych montujemy również powłokę ochronną, jak również dbamy o to, aby wszelkie użyte komponenty charakteryzowały się najwyższą jakością i trwałością. Naszym celem jest bowiem możliwie jak największa pomoc w automatyzacji i usprawnieniu procesów zachodzących w przedsiębiorstwach naszych klientów.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem przenośników grawitacyjnych, bądź tez mają Państwo wątpliwości odnośnie ich funkcjonowania w Waszej firmie - prosimy o kontakt. Bardzo chętnie pochylimy się nad zapytaniem i doradzimy w wyborze najlepszego urządzenia.