34-120 Andrychów, ul. Krakowska 83
Panel klienta

Przemysł paletowy

Maszyny do produkcji palet:

Maszyny do naprawy palet:

Maszyny do sortowania palet:

Akcesoria do produkcji palet:


urządzenie do malowania palet

Maszyny do produkcji palet

Automatyczna malarnia do palet


Nasze urządzenia od kilku lat są już w użyciu i działają bardzo dobrze, bezawaryjnie. W każdej chwili można zobaczyć je w pracy. Do oferty dołączamy zdjęcia. Wydajność i efektywność zwiększa się do 300%, w porównaniu do ręcznego malowania.

Kompletna automatyczna malarnia obejmuje:

Głównym elementem zestawu jest pompa, która współpracuje z pistoletami do malowania. Mamy dwa rodzaje pompy do wyboru:
Wszystkie proponowane pompy i pistolety są idealne do malowania drewna.


SZACOWANY PRZYROST WYDAJNOŚCI

  • Malowanie ręczne: Jeden pracownik na zmianę maluje około 80 słupków palet (17 palet w słupku). Potrzebujemy wózek do dostawy palet i odbioru pomalowanych palet.
  • W przypadku korzystania z automatycznej malarni: Wydajność na zmianę to 240 słupków palet (17 palet w słupku). Wózek potrzebny jest jedynie do odbioru pomalowanych palet.

Różnica w ilości wynosi 160 słupków/zmianę! 
W ciągu roku, wydajność wzrośnie o 160 słupków x 21 dni x 12 miesięcy = 40 320 słupków rocznie. Jest to trójkrotny wzrost!

Ponadto:
  • Oszczędzasz farbę - farba jest nakłada przez maszynę bezpośrednio do celu, w stałej ilości.
  • Oszczędzasz paliwo dla wózka widłowego.Stół do naprawy palet dusseldorf plus nitownica

Maszyny do naprawy palet

Palety Dusseldorf: Stół do naprawy plus nitownica
Specyfikacja:


Cechy charakterystyczne:


Wszystkie etapy naprawy można zrealizować w jednym miejscu.Palety Euro: Stół półautomatyczny do naprawy

Stół do naprawy jest przeznaczony do ręcznej naprawy drewnianych palet za pomocą elektrycznych i/lub pneumatycznych narzędzi.

Wymiary naprawianych palet:
  • 1200x1000mm;
  • 1200x800 mm.

Stół zapewnia wysoki poziom ergonomii podczas naprawy palet. Urządzenie posiada opór dla palet oraz i profile prowadzące. Poza tym, stół jest wyposażony w rolkę boczną i półki.
Rolka zamontowana po jednej stronie stanowiska jest wykorzystywana do ułatwienia umieszczenia palet na przenośniku.
Półka boczna doskonale nadaje się do przechowywania dodatkowych narzędzi.
Tylny opór zapewnia dodatkowy środek bezpieczeństwa na sąsiednich stanowiskach naprawczych przez ochronę innych pracowników przed rykoszetem gwoździ i innych zanieczyszczeń .
Prowadnice stalowe tworzą ślizg, na którym paleta przesuwa się w dół, zapewniając zmniejszenie i kontrolę prędkości po przewracaniu. Prowadnice mogą być ustawione w dwóch położeniach w zależności od rodzaju naprawianej palety.

Stół dodatkowo jest wyposażony w dwa opory, które są wprowadzane do odpowiednich otworów w celu prawidłowego zlokalizowania palet różnego typu na stole.
Górny wysięgnik zapewnia możliwość zamocowania urządzeń peryferyjnych: balancery, lampy lub dodatkowe narzędzi mogą być zamontowane na wysięgniku.

Stół jest wyposażony w obrotowy podnośnik bębnowy i rozszerzacze sterowane pedałem nożnym. Obracający się podnośnik unosi paletę umożliwiając jej obracanie bez wysiłku na łożysku kulkowym. Rozszerzacze są napędzane przez siłownik pneumatyczny, który rozszerza przestrzeń między deską a wspornikiem palety ułatwiając użycie piły.

Dwa gniazdka elektryczne oraz dwa szybko złącza pneumatyczne zapewniają miejsca do podłączenia narzędzi.Maszyny do sortowania palet

Sztaplarka do palet

Maszyny sztaplujące są wykorzystywane do spiętrzania palet w słupki paletowe.
Proces ten, dzięki automatyzacji, zastępuje niebezpieczne i mało wydajne spiętrzanie słupków paletowych za pomocą wózka widłowego. Zmniejsza również niebezpieczeństwo zwalenia się słupków redukując możliwość wypadku wśród pracowników.

Sztaplarka może zostać zastosowana również jako część linii produkcyjnej np. produkującej palet lub w systemie logistycznym, czyli tam gdzie ilości palet są bardzo duże i wymagana jest pełna optymalizacja przestrzeni oraz zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa.

Maszyny sztaplujące służą do automatycznego układania jednej palety na drugą celem ułożenia w słupek, który jest łatwy do ładowania i transportu. Dzięki zastosowaniu sztaplarek proces ładowania palet staje się zautomatyzowany i dużo szybszy.
Działanie:
Transportowana paleta trafia do sztaplarki za pomocą transportera łańcuchowego lub rolkowego. Kiedy paleta jest w sztaplarce, mechaniczne ramiona obniżają się, obejmują paletę i unoszą ją, aż do momentu kiedy następna paleta zostaje przetransportowana do sztaplarki. Wtedy dopiero uniesione palety zostają opuszczone i ułożone na nowo-przetransportowanej palecie. I proces ten znowu się powtarza.

Ilość sztalpowanych palet na godzinę:
500-600 szt. palet ISO (EUR 2, EPAL 2) – 1200 × 1000 × 144 mm lub Europaleta (EUR, EUR 1, EPAL) – 1200 × 800 × 144 mm / w zależności od zapotrzebowania.

Zasilanie: hydrauliczne lub elektryczne.
Ilość palet w słupku: wg. życzenia klienta, zazwyczaj 15 lub 17 palet.Rozsztaplowywarka do palet

Służą do rozłożenia słupka palet na pojedyncze palety w bezpieczny sposób.
Rozsztaplowywarka produkcji WMC TECH może rozkładać słupki palet zarówno standardowych, jak i słupków ułożonych w kanapkę. Jest to świetne rozwiązanie dla firm potrzebujących dużych ilości palet i wymagających zwiększenia bezpieczeństwa w centrach logistycznych.

Ilość rozsztalpowanych palet na godzinę:
500-600 szt. palet ISO (EUR 2, EPAL 2) – 1200 × 1000 × 144 mm lub Eeuropaleta (EUR, EUR 1, EPAL) – 1200 × 800 × 144 mm / w zależności od zapotrzebowania.

Zasilanie: hydrauliczne.
Ilość palet w słupku: wg. życzenia klienta, zazwyczaj 15 lub 17 palet.

Walcarka do palet

Walcarka do palet służy do dobijania gwoździ, które zostały wbite do palety, zarówno w procesie automatycznego wbijania ich, jak i również poprzez wbijanie ręczne.
Specjalna innowacyjna konstrukcja i rozstaw trzech walców pozwala dobijać gwoździe zarówno w palecie palet ISO – 1200 × 1000 × 144 mm lub Europaleta – 1200 × 800 × 144 mm.
W zależności od zapotrzebowania możemy dostosować walcarkę do istniejącej linii technologicznej lub zaoferować ją z gotowym przenośnikiem WMC TECH.
Każdy z walców jest podnoszony i opuszczany przez bardzo wydajny siłownik pneumatyczny. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań pneumatycznych walcarka wykorzystuje bardzo małe ilości powietrza czyniąc z niej maszynę bardzo wydajną.


Stoły obrotowe kulowe

Wykorzystywane są w lokomocji wewnętrznej do swobodnego wielokierunkowego przemieszczania ładunków oraz do ich odpowiedniego sytuowania przy odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji. Stoły kulowe nie korzystają z żadnego napędu, są sterowane ręcznie przy użyciu niewielkiej siły.

Linie pod klienta

Projektujemy, produkujemy i montujemy linie na specjalne zamówienia, tworzone z myślą o indywidualnych potrzebach danej firmy. Jeśli szukasz nieszablonowych rozwiązań - zapraszamy do kontaktu.


Zobacz realizacje WMC TECH: