34-120 Andrychów, ul. Krakowska 83
Panel klienta

Maszyny do sortowania palet 

Sztaplarka do palet

Maszyny sztaplujące są wykorzystywane do spiętrzania palet w słupki paletowe. Proces ten, dzięki automatyzacji, zastępuje niebezpieczne i mało wydajne spiętrzanie słupków paletowych za pomocą wózka widłowego. Zmniejsza również niebezpieczeństwo zwalenia się słupków redukując możliwość wypadku wśród pracowników.

Sztaplarka może zostać zastosowana również jako część linii produkcyjnej np. produkującej palet lub w systemie logistycznym, czyli tam gdzie ilości palet są bardzo duże i wymagana jest pełna optymalizacja przestrzeni oraz zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa.

Maszyny sztaplujące służą do automatycznego układania jednej palety na drugą celem ułożenia w słupek, który jest łatwy do ładowania i transportu. Dzięki zastosowaniu sztaplarek proces ładowania palet staje się zautomatyzowany i dużo szybszy.

Działanie:
Transportowana paleta trafia do sztaplarki za pomocą transportera łańcuchowego lub rolkowego. Kiedy paleta jest w sztaplarce, mechaniczne ramiona obniżają się, obejmują paletę i unoszą ją, aż do momentu kiedy następna paleta zostaje przetransportowana do sztaplarki. Uniesione palety zostają opuszczone i ułożone na nowo przetransportowanej palecie. I proces ten znowu się powtarza.

Ilość sztalpowanych palet na godzinę:
500-600 szt. palet ISO (EUR 2, EPAL 2) – 1200 × 1000 × 144 mm lub Europaleta (EUR, EUR 1, EPAL) – 1200 × 800 × 144 mm / w zależności od zapotrzebowania.

Zasilanie: hydrauliczne lub elektryczne.
Ilość palet w słupku: wg. życzenia klienta, zazwyczaj 15 lub 17 palet.

Rozsztaplowywarka do palet

Służy do rozłożenia słupka palet na pojedyncze palety w bezpieczny sposób. Rozsztaplowywarka produkcji WMC TECH może rozkładać słupki palet zarówno standardowych, jak i słupków ułożonych w kanapkę. Jest to świetne rozwiązanie dla firm potrzebujących dużych ilości palet i wymagających zwiększenia bezpieczeństwa w centrach logistycznych.

Ilość rozsztalpowanych palet na godzinę:
500-600 szt. palet ISO (EUR 2, EPAL 2) – 1200 × 1000 × 144 mm lub Eeuropaleta (EUR, EUR 1, EPAL) – 1200 × 800 × 144 mm / w zależności od zapotrzebowania.

Zasilanie: hydrauliczne.
Ilość palet w słupku: wg. życzenia klienta, zazwyczaj 15 lub 17 palet.


Walcarka do palet

Walcarka do palet służy do dobijania gwoździ, które zostały wbite do palety, zarówno w procesie automatycznego wbijania, jak i również poprzez wbijanie ręczne. Specjalna innowacyjna konstrukcja i rozstaw trzech walców pozwala dobijać gwoździe zarówno w palecie palet ISO – 1200 × 1000 × 144 mm lub Europaleta – 1200 × 800 × 144 mm.

W zależności od zapotrzebowania możemy dostosować walcarkę do istniejącej linii technologicznej lub zaoferować ją z gotowym przenośnikiem WMC TECH. Każdy z walców jest podnoszony i opuszczany przez bardzo wydajny siłownik pneumatyczny. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań pneumatycznych walcarka wykorzystuje bardzo małe ilości powietrza czyniąc z niej maszynę bardzo wydajną.


Stoły obrotowe kulowe

Wykorzystywane są w lokomocji wewnętrznej do swobodnego wielokierunkowego przemieszczania ładunków oraz do odpowiedniego sytuowania przy zaprojektowanej konstrukcji. Stoły kulowe nie korzystają z żadnego napędu, są sterowane ręcznie przy użyciu niewielkiej siły.


Linie pod klienta

Projektujemy, produkujemy i montujemy linie na specjalne zamówienia, tworzone z myślą o indywidualnych potrzebach danej firmy. Jeśli szukasz nieszablonowych rozwiązań - zapraszamy do kontaktu.


Zobacz realizacje WMC TECH - przemysł paletowy: