34-120 Andrychów, ul. Krakowska 83
Panel klienta

Maszyny do obróbki drewnaJesteśmy producentem wielu maszyn i narzędzi wykorzystywanych w przemyśle drzewnym:


frezarka do desek - produkcja wmc techFrezarka do desek paletowych

Frezarka do desek paletowych typu FD, przeznaczona jest do frezowania krawędzi desek o szerokościach 100, 120 oraz 140 mm oraz długościach 1200 mm.
Deski przeznaczone do obróbki podawane są ręcznie w postaci układanego stosu, z którego pojedynczo są zabierane podajnikiem łańcuchowym pod obracające się frezy. Po frezowaniu deski zostają wysunięte przez podajnik i zatrzymane między rolkami wyjściowymi, skąd muszą zostać odebrane przez operatora.

Dzięki prostej i solidnej konstrukcji frezarka do palet jest praktycznie bez awaryjna.
Maszyna posiada certyfikat CE.


Charakterystyka techniczna: 

Długość całkowita maszyny  4312 mm  
Szerokość całkowita maszyny  1000 mm 
Wysokość całkowita maszyny  1403 mm 
Masa własna maszyny   935 kg  
Wydajność na 8h ( 2os. )8000 szt.


Frezarka zbudowana jest z:
Noże do rębaków

Dostosowując się do różnorodności zastosowań jakie posiada frezarka do palet na rynku wykonujemy noże na specjalne życzenia naszych klientów, na podstawie wytycznych, rysunku bądź wzoru. Wykonujemy ostre jak brzytwa noże ze stali o grubości do 20 cm. Produkujemy pojedyncze zlecenia oraz hurtowe zamówienia na noże dla producentów maszyn przemysłowych, jak i również półprodukty dla firm zajmujących się tym segmentem rynku.

Wycinamy dowolne formy i rozmiary noży, według dostarczonego projektu. Służymy też pomocą w indywidualnym zaprojektowaniu danych elementów – wycinamy pod kątem na gotowo stal Hardox! Swoje produkty dostarczamy na terenie całego Śląska, do Katowic, Krakowa i okolic...


noże do rębaków - realizacja wmc tech
Przykład produkcji:


Wanna do impregnacji drewna


Urządzenie do impregnacji zanurzeniowej jest przeznaczone do impregnowania drewna metodą przez zamaczanie. Oznacza to, że drewno jest układane na ramie nośnej i za pośrednictwem układu hydraulicznego i mechanicznego jest dociskane, żeby nie wypływało. Następnie przenoszone do wewnętrznej wanny, w której drewno kontaktuje się z roztworem impregnującym. Wanna wewnętrzna znajduje się w wannie zewnętrznej-ociekowej, zabezpieczającej.

Wanna do impregnacji drewna to świetne rozwiązanie dla tartaków, firm produkujących palety, meble i części z drewna.

Urządzenie do impregnacji zbudowane jest z blachy stalowej ze wzmocnieniami pionowymi z kształtowników stalowych.

Istnieje możliwość wykonania wanny w innych wymiarach niż podane wg. życzenia klienta wraz z modyfikacjami (dostarczamy je również na terenie całego Śląska: Katowice, Kraków...).
Specyfikacja:
Wanna do impregnacji drewna jest wyposażona w zbiornik o pojemności 220L mieszający środek impregnujący z wodą w nastawionych na pulpicie wagi proporcjach z tensometrami pomiarowymi.

Zbiornik posiada grzałki podgrzewające produkt do temperatury max. 5⁰C Do zbiorników wykonany jest układ sterowania mieszalnikiem, dozowaniem, ogrzewaniem . Sterowanie dozowania w odpowiednich proporcjach będzie poprzez zawory elektro-powietrzne . Układ sterowania elektrycznego jaki posiada frezarka do palet oparty jest na sterowniku Siemens – pomieszanie maszyn piszemy o wannie, a później o frezarce.

Trak do drewna

Informacje w przygotowaniu.

Potrzebujesz informacji natychmiast? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.Zobacz realizacje WMC TECH: