34-120 Andrychów, ul. Krakowska 83
Panel klienta

Cięcie wodą aluminium, metali i stali nierdzewnej


Wycinanie kształtów z blachy oraz metali kolorowych


Oferujemy usługi cięcia strumieniem wody nowoczesną maszyną WaterJet materiałów o gruboścido 20 cm. Wycinamy detale bezpośrednio z rysunków CAD lub DXF, niezależnie od poziomuskomplikowania projektu. Cięcie wodą metali przy użyciu maszyny WaterJet zachowuje precyzję nawet przy wycinaniu najbardziej skomplikowanych kształtów. Tniemy stale nierdzewne, szlachetne i nieszlachetne, HARDOX , stopowe i niestopowe. To nie wszystkie możliwości, jakie daje cięcie wodą metali! Obrabiamy także blachy żaroodporne, trudno ścieralne, kwasoodporne a nawet blachy pancerne. Obsługujemy przede wszystkim klientów na Śląsku, ale chętnie nawiążemy współpracę z przedsiębiorcami z całego kraju.
 


Cięcie wodą metali, stali nierdzewnej i różnego typu aluminium na Śląsku

Strumień wody poprzez brak generowania stref ciepła świetnie sprawdza się do obróbki stali nierdzewnej oraz aluminium – nie zmienia on struktury materiału.
Aluminium jest bardzo lekkie i doskonale odporne na korozję, z tego też powodu jest często wykorzystywane we wnętrzach samochodów oraz do tworzenia precyzyjnie wykonanych elementów wyposażenia wnętrz. Cięcie wodą aluminium przebiega wyjątkowo sprawnie. Dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania i głowic 3D możemy wyciąć z niego praktycznie każdy kształt. Przy odpowiednim dobraniu parametrów cięcie wodą aluminium może uzyskać wyjątkowo gładkie krawędzie. Ponieważ ten srebrzysty metal jest dość miękki, można za pomocą tej technologii wycinać znacznie grubsze arkusze i bloki.

Cięcie wodą aluminium i innych metali ma wiele ważnych zalet. Rozdziela materiał nie podnosząc jego temperatury (40 C) , dzięki czemu nie traci on swoich właściwości. Ponadto wykorzystuje bardzo powszechni surowiec - wodę. Produkuje też mniej lotnego pyłu i par, niż cięcie metalu przy pomocy innych technologii.


Plusy korzystania z naszej technologii:

stal hardox wycięta wodą


Jakość cięcia wodą
Oferujemy usługę cięcia wodą w pięciu jakościach, zgodnie z międzynarodową normą klasyfikacji cięcia:
Jakość cięcia zostaje każdorazowo dopasowana do potrzeb klienta.


Orientacyjna chropowatość Ra na powierzchni cięcia strumieniem wodno-ściernym


Wartość chropowatości powierzchni dla stali węglowej:

Klasa cięcia Chropowatość Ra [μm] 
 1 4,46
 2 3,91
 3 3,06
 4 2,81
 5 2,73
 6 2,47


Wartość chropowatości powierzchni dla stali nierdzewnej:

Klasa cięcia Chropowatość Ra [μm] 
 2 3,97
 4 3,69
 6 2,11Przykładowe zastosowanie: 

Stal trudnościeralna, Hardox:

Stal nierdzewna: Bezpłatna wycena
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Nieodpłatnie przygotujemy ofertę, indywidualnie dopasowaną do potrzeb Twojej firmy. Oferujemy kompleksowe usługi spełniające najwyższe wymagania. Cięcie wodą aluminium na Śląsku i w Małopolsce oraz pozostałych gatunków stali w naszej firmie pozwoli na dalsze realizacje i rozpoczęcie etapu produkcyjnego w Twojej firmie.

Zobacz realizacje WMC TECH: