34-120 Andrychów, ul. Krakowska 83
Panel klienta

Usługi cięcia wodnego


W ramach naszej działalności, oprócz obróbki mechanicznej materiałów oferujemy realizacje związane z precyzyjnym wycinaniem nawet najbardziej skomplikowanych wzorów z użyciem technologii Waterjet. Strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem z dodatkiem ścierniwa pozwala uzyskać dokładne i powtarzalne wzory, zgodne z załączonym projektem lub ustaleniami z Klientem. 
Nasze usługi cechuje przede wszystkim: terminowość, dokładność, powtarzalność, możliwość wykonywania skomplikowanych wzorów. Posiadamy bogaty park maszynowy, doświadczenie i umiejętności potwierdzone licznymi certyfikatami. Nasza baza dzięki korzystnej lokalizacji w Andrychowie jest łatwo dostępna dla wszystkich mieszkających w Krakowie, w Katowicach lub Gliwicach.


Kompleksowa obsługa firm

Waterjet to świetne rozwiązanie dla firm produkujących konstrukcje spawane wielkogabarytowe oraz średnio gabarytowe, w których detale często dla zmniejszenia dalszych kosztów obróbki powinny mieć krawędź ukosowaną lub prostopadłą. Cięcie wodą metali wykorzystujemy podczas produkcji dna sitowego w wymiennikach ciepła z brązu i aluminium dla naszych kooperantów. Jest to na pewno doskonałe rozwiązanie technologiczne dla wielu gałęzi przemysłu. Cennik jest ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb Klienta.
nowoczesny Waterjet OMAX 80X

Nowoczesna technologia

Precyzyjne realizacje dla naszych klientów wykonujemy w oparciu o wysokiej jakości sprzęt. Nasza maszyna do cięcia wodą to najnowocześniejsze centrum obróbcze amerykańskiej firmy OMAX. Posiadany przez nas model 80X umożliwia cięcie strumieniem wody oraz obrabianie detali o gabarytach 2000 x 4000 x 200 mm, oraz dopuszczalnej masie 1900 kg na m2. Dla zobrazowania pozwala to obrabiać arkusz blachy stalowej o grubości 20 cm i gabarytach 2x1 m o wadze 3240 kg.

Jest wyposażona w głowicę 3D A-Jet, która może wychylać się o kąt do 59.5 stopnia dzięki zastosowaniu pięciu serwomotorów. Serwomotory pozwalają regulować kąt podczas cięcia. Daje to znacznie większe możliwości obróbcze w porównaniu ze standardowymi głowicami prostopadłymi.

Głowica jest wyposażona w opcję automatycznej kompensacji stożka pozwalającej uzyskać prostopadłość krawędzi w tolerancji np. do 0,07 mm na stronę przy grubości 40 mm - w standardowych głowicach, aby uzyskać większą prostopadłość trzeba zastosować wyższą klasę cięcia, co wiąże się ze znacznym wzrostem kosztów wykonania detalu.

Cięcie wodą wykorzystujące urządzenia najnowszej generacji to nie tylko oszczędność czasu, dobrze wykonane zlecenia, ale rozwój i możliwość realizacji dalszych procesów technologicznych. Położenie naszej bazy umożliwia współpracę zwłaszcza z firmami zlokalizowanymi w takich miejscowościach jak Katowice, Chorzów, Gliwice, Bielsko-Biała czy Kraków. W razie pytań o szczegóły usługi i cennik lub chęci poznania pełnych możliwości naszych maszyn prosimy o kontakt.

Zasięg roboczy

Przesuw w osi X 4.191 mm 
Przesuw w osi Y2.032 mm
Rozmiar stołu4.572 mm x 2.261 mm
Kratownica do podtrzymania materiału 4" x 1/8" ze stali galwanizowanej
Maksymalne obciążenie kratownicy1.950 kg/m2
Maksymalna grubość materiału200 mm

Dokładność pozycjonowania

Na całym przebiegu ±0,076 mm 
Powtarzalność (Repeatability)±0,051 mm
Przy prostopadłości (Squareness)±0,17 mm/m
Przy prostolinijności (Straightness)±0,25 mm/m
Luz (Backlash)±0,018 mm

(Specyfikacje wg standardu National Machine Tool Builders Association)